Ook bijzonder: Meindl begon in 1683 met het maken van schoenen in het Duitse Kirchanschoring. Jouw Meindl’s komen nog altijd (deels) uit dat kleine dorpje in het zuidoosten van Duitsland! Ook de huidige Borneo 2 MFS wordt volledig geproduceerd in Europa. De profielzool komt bijvoorbeeld uit Italië.
Het feit dat de schoenen dichtbij huis worden gemaakt, is niet het enige duurzame aan de Borneo 2 MFS. Zo zijn de gebruikte schuimmaterialen en garen PFC-vrij en OEKO-TEX® gecertificeerd. Ook het leer, de veters en het voetbed hebben zo’n duurzaam OEKO-TEX® certificaat. De rubberen stootrand van de schoen is gemaakt vanuit het upcycling principe en is 100% gemaakt van stansafval. Zelfs de schoenendoos waarin de wandelschoenen komen, is duurzamer! Die is namelijk FSC-gecertificeerd.
Dankzij de stevige stootrand, het dikkere leer en de speciale 3-stiknadentechniek gaan je Meindl Borneo’s superlang mee. En door de wandelschoenen goed te onderhouden, kun je de levensduur verlengen. Mits goed onderhouden, zijn de schoenen en stootrand volledig te verzolen. Zo geef je ze zelfs na talloze wandelavonturen een tweede leven. Wandelschoenen die 25 jaar meegaan: duurzamer wordt ’t niet!