Bij het kiezen van een nieuwe snowboardschoen kun je ook letten op het vetersysteem. We onderscheiden drie verschillende vetersystemen, waarbij BOA de meest populaire is.
- Traditioneel: dit is het simpelste systeem. Deze veters lijken op de veters van je sneakers en je strikt ze ook hetzelfde, maar de sneakers van je snowboardschoenen zijn een stuk sterker. Het voordeel van dit systeem is dat het makkelijk en goedkoop is.
- Snelvetering: het snelveteringsysteem is een makkelijke en stevige variant op het traditionele systeem. In de meeste gevallen bestaat dit systeem uit nylon veters die je aantrekt met een trekbeweging van boven. Meestal heb je aparte veters voor boven en onder, zodat je de schoen zo kunt aantrekken dat hij goed aansluit bij je voet.
- BOA: het laatste en meest gebruikte vetersysteem is het BOA-systeem. Hierbij sluit je je snowboardschoen door middel van een gecoate stalen kabel en één of twee draaiknoppen. Dit zorgt voor een makkelijk aanpasbare en precieze sluiting. Zelfs met handschoenen aan kun je dit systeem bedienen!
Let op: bij Bever verkopen we bijna alleen maar snowboardschoenen met het BOA-systeem. Makkelijk, snel en lekker stevig. Zo zitten jouw schoenen elk moment als gegoten!